Zaļā mušmire - Amanita phalloides (Vaill.:Fr.)Secr.

© Edgars Vimba

Angliski: Death Cap

Vāciski: Grüner Knollenblätterpilz

Krieviski: Бледная поганка

Zaļās mušmires cepurīte ir 4-15 cm plata, sākumā puslodesveidīga, vēlāk plakani izliekta, olīvzaļa, vidū parasti tumšāka, zīdaina, ar gludu malu. Vietām cepurīte ar baltām pārslām, kas ir vispārējā plīvura atliekas.

Lapiņas cepurītes apakšpusē baltas, vēlāk ar zaļganu apsarmi.

Mīkstums balts, maigs, ar patīkamu medus smaržu un riekstu garšu. Veci un sakaltuši augļķermeņi ar pretīgu smaku.

Kātiņš 5-15 cm garš un 0,8-2,2 cm resns, cilindrisks, sākumā šūnains, vēlāk ar dobumu, ar izlocītām bālganzaļām joslām, kuras veidojas ārējai audu kārtiņai saplaisājot. Augšdaļā kātiņš rievains, tam vairāk vai mazāk piekļāvies rievains, plats, nokarens gredzens, kas dažreiz var arī izzust. Kātiņš pie pamatnrs bumbuļveidīgi paresnināts. Paresninājumu ietver plata, maisveidīga, trīs līdz četrdaivaina maksts.

Latvijā sēnes augļķermeņi sastopami bieži no jūlija līdz oktobrim pa vienam, kā arī lielākās vai mazākās grupās jauktos un lapkoku mežos, parkos un dārzos, zem ozoliem.

Zaļo mušmiri uzskata par indīgāko Latvijas sēni.

Uz sākumu     Uz saturu

 


 

 

Sākumlapa Kopskats Latvijas ģeogrāfija Latvijas augiLatvijas augi Latvijas sēnes Latvijas dzīvniekiLatvijas dzīvnieki Biotopi Aizsardzība Vārdnīca Sugu saraksti Fotoalbums Domu doze Šī servera jaunumi Vietējais meklētājs Noderīgas norādes
Latvijas Dabas fonds Latvijas ezeri Latvijas putni Latvijas Dabas Sugu enciklopēdija Bioloģiskā daudzveidība Latvijā, Informācijas un sadarbības tīkls (CHM) Piekrastes biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā Latvijas Malokologu biedrība Latvijas Botāniķu biedrība Sākumlapa Atsauksmēm un Jautājumiem
LDF Ezeri Putni Sugu
enciklopēdija
Bioloģiskā
daudzveidība
Piekrastes
biotopi
Malokologu
biedrība
Botānikas
biedrība
Sākums Raksti mums

Lappusi «musmire_z.shtml» veidoja E. Vimba, R. Birziņa
sadarbībā ar karlo@lanet.lv 2004.08.

* Dabas serveru kopa * LU Bioloģijas fakultāte * SF - Latvija * LVAF *