Dzeltensarkanā tīmeklene - Cortinarius orellanus Fr.

No indīgajām sēnēm Latvijā līdz šim nav atrasta dzeltensarkanā tīmeklene (Cortinarius orellanus). 

http://ispb.univ-lyon1.fr/Mycologie/champiweb/Templates/Description-champignons/cortinaire_roucou.htm

Angliski: Coffin Web Cap

Vāciski: Orangefuchsige Hautkopf

Krieviski: Паутинник горный

 Cepurīte 3-8,5 cm plata, sākumā izliekta, vēlāk plakana, līdzena, dažreiz ar nelielu izcilni, sausa, tūbaina vai tūbaini - zvīņaina, oranža vai sarkanbrūna, ar izteikti šķiedrainu virsmu. Plīvurs dzeltenīgs vai okerkrāsā.

Lapiņas plati pieaugušas pie kātiņa, diezgan biezas, platas, retas, spilgti oranži brūnas vai rūsas dzeltenas.

Mīkstums dzeltenīgs vai nedaudz brūngans, ar rutku smaržu, bez īpašas garšas.

Kātiņš 4-10 cm garš un 1-2 cm plats, cilindrisks vai arī pie pamatnes nedaudz sašaurināts, šķiedrains, gaiši dzeltens, augšdaļā ar zeltdzeltenu vai citrondzeltenu nokrāsu, bez joslām.

Aug galvenokārt zem lapu kokiem (ozoliem, skābaržiem) skābā augsnē no vasaras beigām līdz rudenim. Å o sēni var sajaukt ar parasto celmeni.

Sēne atrasta Austrijā, Francijā, Itālijā, Krievijā (Penzas apgabalā), Lielbritānijā, Polijā, Somijā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā..

Speciālisti uzskata, ka dzeltensarkanā tīmeklene pieder indīgākajām sēnēm līdz ar zaļo mušmiri. Dzeltensarkanā tīmeklene ir mikorizas sēne un ir svarīga nozīme meža ekosistēmā. Latvijā līdz šim tā nav atrasta, taču, ņemot vērā sēnes atrašanu Polijā un Somijā, varam sagaidīt tās atrašanu arī Latvijā.

Uz sākumu     Uz saturu

 


 

 

Sākumlapa Kopskats Latvijas ģeogrāfija Latvijas augiLatvijas augi Latvijas sēnes Latvijas dzīvniekiLatvijas dzīvnieki Biotopi Aizsardzība Vārdnīca Sugu saraksti Fotoalbums Domu doze Šī servera jaunumi Vietējais meklētājs Noderīgas norādes
Latvijas Dabas fonds Latvijas ezeri Latvijas putni Latvijas Dabas Sugu enciklopēdija Bioloģiskā daudzveidība Latvijā, Informācijas un sadarbības tīkls (CHM) Piekrastes biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā Latvijas Malokologu biedrība Latvijas Botāniķu biedrība Sākumlapa Atsauksmēm un Jautājumiem
LDF Ezeri Putni Sugu
enciklopēdija
Bioloģiskā
daudzveidība
Piekrastes
biotopi
Malokologu
biedrība
Botānikas
biedrība
Sākums Raksti mums

Lappusi «timeklene.shtml» veidoja E. Vimba, R. Birziņa
sadarbībā ar karlo@lanet.lv 2004.08.

* Dabas serveru kopa * LU Bioloģijas fakultāte * SF - Latvija * LVAF *